Warto chronić się przed smogiem

Ochrona przed smogiem powinna być priorytetem dla osób mieszkających w szczególnie zanieczyszczonych miejscowościach. W okresie zimowym problem ten zdecydowanie się nasila, na co ma wpływ początek sezonu grzewczego. Trzeba wiedzieć, że długotrwałe oddychanie powietrzem złej jakości może skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi. Dlatego warto zrobić wszystko, by dowiedzieć się, jak się chronić przed smogiem.

Trzeba wiedzieć, kiedy warto wychodzić na dwór

Warto zainteresować się tematem monitorowania powietrza. Wskaźniki dostępne są w internecie i pokazują zanieczyszczenie powietrza praktycznie na każdym obszarze Polski. Na ich podstawie można zdecydować, czy w dany dzień warto wyjść z domu, czy zdecydowanie lepiej pozostać w czterech ścianach. Oczywiście, nie zawsze jest to możliwe, dlatego warto zaopatrzyć się w maseczkę antysmogową, która skutecznie zatrzyma nawet 100% zanieczyszczeń pochodzących z powietrza. Z reguły smog jest bardziej dokuczliwy w dni, kiedy jest chłodno i bezwietrznie. Jakość powietrza z kolei poprawia się, kiedy temperatura na dworze wzrasta i zrywa się wiatr.

Odpowiednia suplementacja w trosce o zdrowie

Długotrwałe oddychanie smogiem wyzwala wolne rodniki, które mają negatywny wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Dlatego warto przejmować preparaty z witaminami A, C, E oraz selenem, by zneutralizować ich szkodliwe działanie i zapewnić organizmowi ochronę.

Zainteresowanych zapraszam po bliższe informacje na tę stronę

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sposoby ochrony. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.